0 eset ostukorvis
  • Ostukorvis ei ole tooteid

Pood

Klementiin

2.75  / kg

Päritolumaa: Hispaania

Tootekood: 05471000 Kategooriad: , Sildid: , ,

Kirjeldus

Igihaljas mandariinipuu pärineb Kagu-Aasiast. Sõna mandariin on ühe versiooni kohaselt pärit Mauritiuse põlisrahva dialektist, kus kõnealuseid tsitrusvilju tähistati sõnaga mandara. Teine arusaam väidab, et mandariini nimetus tulenes hoopiski Hiina ametnike mandariinide riietuse värvusest.

Tänapäeval koondatakse üldnimetuse mandariin alla mitmeid sarnase ehituse ja biokeemilise koostisega tsitrusvilju, nendest on tuntumad kolm suurt rühma – satsumad, klementiinid ja tangeriinid.

Meil müüdavatest viljadest on siiski enamus klementiinid. Mandariine tänapäeval enam väga palju ei viljeleta kuigi rahvasuus on nimetus endiselt laialdaselt käibel.

Mandariine (Citrus reticulata Blanco) on palju erinevaid suurusi, reeglina jäävad nad apelsinidest nii viljaliha sektorite kui välimuse poolest väiksemateks. Apelsiniga võrreldes on üldjuhul mandariin magusam ning koore eemaldamine hõlpsam. Koore kõige tavalisem värvus on kõigile teadavalt oranž, kuid võib leiduda ka punakama tooniga vilju.

Klementiin  (Citrus ×nobilis Clementine rühm). Hapukas-magusa rikkaliku maitsega mandariinid on aretatud Alžeerias. Neid õhukese koorega imemaitsvaid vilju on lihtne koorida ning seemneid on üldjuhul vähe või üldse mitte. Praegu kasvatatakse neid palju Hispaanias ja teistes Vahemeremaades.

Satsuma (Citrus ×nobilis var. unshiu Yu.Tanaka ex Swingle) on 16. sajandil Jaapanis aretatud klementiini ja mandariini ristand. Tegemist on õrnade viljadega, mis ei talu hästi transportimist. Satsumad on magusamad kui klementiinid, reeglina seemneid ei sisalda ning peaksid olema kõige lihtsamini kooritavad.

Tangeriin (Citrus deliciosa Ten.) on algselt Tangiers-i (Maroko sadamalinn, kust Euroopasse mandariine imporditi) järgi lihtsalt mandariini sünonüümiks. Tänapäeval kutsutakse tangeriiniks mandariine, millel on paks koor, seemned ning hapukam maitse.

5 põhjust, miks süüa mandariine:

  • Mandariinidest on palju kasu näiteks neile, kes muidu kipuvad soolase toiduga liialdama – mandariinid aitavad kehast üleliigse naatirumi eemaldada.
  • Tsitrused on tuntud kui head C-vitamiini allikad – see kehtib ka mandariinide kohta. C-vitamiin aitab tugevdada immuunsust ning hoiab meid pimedal ajal erksana.
  • Mandariinis sisalduvad antioksüdandid aitavad võidelda enneaegse vananemisega.
  • Mandariin on hea kiudaineallikas, sest 100 grammi sisaldab 1,8 grammi kiudu. See aitab kõhtu kauem täis hoida ning vältida suuri isusid.
  • Veel sisaldavad mandariinid väärtuslikku beetakaroteeni, mis on hea silmadele, südamele ja nahale.

Lisainfo

Kogus kastis

10kg kastis, tellimise miinimum kogus 1kg

Sulle võib meeldida ka…

Seotud tooted