0 eset ostukorvis
  • Ostukorvis ei ole tooteid

Pood

Ananass

1.79  / kg

Päritoluriik: Costa Rica

Tootekood: 07111007 Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Eksootilist puuvilja ananassi (Ananas comosus) arvatakse pärinevat Lõuna-Ameerikast. Küps ja värske vili maitseb magusalt ja mahlaselt.

Ananassi muljetavaldavad omadused:

  • Vitamiinide ja mineraalainete sisaldus. Juba pisike kogus ananassi mõjub tervisele väga turgutavalt. Kui süüa ära 100g ananassi, täidab see peaaegu kogu päevase C-vitamiini ja mangaani vajaduse. Veel leidub viljas vähesel määral teisigi mineraalaineid, muuhulgas kaalium, magneesium ja isegi rauda. Ananass tugevdab immuunsüsteemi, soodustab raua imendumist ning on tubli kaasaaitaja kudede taastumisel.
  • Antioksüdantide sisaldus. Ananassides leidub näiteks flavonoide ja fenoolhappeid ning peale selle on nii mõnedki antioksüdandid omavahel seotud, seega mõjuvad koos tugevamalt ja tekitavad suurema kaitseefekti.
  • Seedimist turgutav ananassiensüüm. Need tublid krooniga viljad sisaldavad sellist seedeensüümi (bromelaiini), mis lõhustab valgumolekule, et need saaksid soolestikus hõlpsamini imenduda.
  • Vähki ennetav toime. Vähki iseloomustab kontrollimatu rakukasv, selle edenemist seostatakse oksüdatiivse stressi ja kroonilise põletikuga kehas. Kuna ananassis leiduvatel ühenditel on just neid pärssiv toime, on mitmes uuringus leitud, et selle abil võib ananass aidata vähki ennetada.
  • Immuunsüsteemi turgutav toime. Vitamiinid ja antioksüdandid, mis ananassi süües organismi oma tee leiavad, hakkavad hävitama haigusetekitajat. Vili aitab suuresti kaasa kiiremale tervenemisele ning pärsib põletikku.
  • Artriiti leevendav toime.
  • Operatsioonist või koormusest taastav toime. Mitu uuringut on kinnitanud, et bromelaiin leevendab operatsioonijärgset turset, verevalumeid ja valu.

Kes teab, võibolla nende kiiduväärt omaduste tõttu ongi ta looduse poolt rohelise kaunistusega „kroonitud“.

Ananassi vastunäidustused.

Kui ananassi liiga palju süüa, võib see kaasa tuua kõhulahtisuse. Ettevaatlik peab ka olema antibiootikumide, verevedeldajate, antidepressantide jt ravimite tarvitamise ajal.

Seotud tooted