0 eset ostukorvis
  • Ostukorvis ei ole tooteid

Pood

Cassave/Maniokk/Yuca

5.15  / kg
5.15  /kg

Kuigi maniokk on mitmeaastane taim, mis kasvab puitunud põõsana kõrgus ületab sageli 3m, kasvatakse teda troopilistes ja subroopilistes piirkondades üheaastase taimena, mille saagiks on väga tärklise- ja süsivesikute rikas muguljuur. Mitte sassi ajada yuccaga!! Ebakorrapärase kujuga yuca juur on tuntud ka kui maniokk. Lõuna-Ameerikas ja Aafrikas on maniokk koos riisi ja maisiga kõige tavalisemate põhitoiduainete hulgas. Populaarsus on kergesti seletatav; maniokk on väga toitev.

Cassaavat tarbitakse valdavalt keedetud kujul. Mugulasüdamikus on palju tärklist (20–40 massiprotsenti) Maniokimugul  toimib toiduainena  alles pärast töötlemist: kuivatamine, keetmine. Toored mugulad on moorhappe sisalduse tõttu mürgised. Söödav cassavajuur sarnaneb tohutu suure kartuliga, kuid sisaldab suures koguses linamariini või vesiniktsüaanhappe glükosiidi. See on üsna mürgine aine ja seetõttu ei saa seda toorel kujul tarbida.

Peale riisi ja maisi on antud juur troopilistes riikides kolmas põhitoiduks tarvitatav toiduaine. Täna toidab hämmastav rikkalike maitsvate mugulatega põõsas (nagu taevamannat), mis ei vaja erilist hoolt, üle 500 miljoni inimese maa peal. Cassava on järk-järgult muutumas tuleviku toiduks!

 

Pärast kuumtöötlust on manioki juurvilja söömine ohutu ja seda kasutavad viljeluspiirkondade elanikud:

  • keha immuunsuse ja energia suurendamise vahendina,
  • põletikuvastase ravimina podagra, bursiidi, artriidi,
  • vere glükoosisisalduse normaliseerimiseks,
  • antioksüdandina, mis vabastab keha vabadest radikaalidest,
  • rahvameditsiinis- pärsib inimese keha vananemisprotsesse.

 

Teda tuleb hoiustada külmkapis.

Koorige maniokk terava noaga. Võite juure viilutada, tükeldada või riivida. Mansaadit keedetakse samamoodi nagu kartuleid. Valmistage maniokikrõpse, friikartuleid, kasutage ahjuvormides või kuumtöödelduna salatites.

Tootekood: 22111001 Kategooriad: ,