0 eset ostukorvis
  • Ostukorvis ei ole tooteid

Pood

Kumkuats e Kääbusapelsin

13.90  / kg

Neid süüakse koos koorega, seepärast on oluline vili korralikult enne söömist pesta. Kooslus hapust viljalihast ja magusast koorest moodustab imelise maitsekombo.

Koore seest eeterlike õlide vabanemiseks – maitse elavdamiseks – võid enne söömist vilja käte vahel kergelt veidi veeterada.

Neid võib tarbida värskelt, lisada puuviljasalatile, segasalatitele, magushapudele kastmetele ja kasutada garneeringuks. Kääbusapelsinidest valmistada suhkruhoidiseid nagu moosi ja marmelaadi, ning neid saab suhkrusiirupis konserveerida, samuti võib vilju talletada alkoholis, marinaadis või isegi soolates. Sobivad nad veel kookidesse ja keeksidesse.

Vili sisaldab rohkesti kaltsiumi ja märkimisväärsel hulgal C-vitamiini.

Tootekood: 21960200 Kategooriad: ,

Kirjeldus

Kumkuatsid kasvavad kobaratena väheste asteldega madalatel igihaljastel põõsastel. Ebasobiva kliimaga aladel kasvatatakse neid taimi tihti tubastes tingimustes või talveaedades, kus nad sobivate kasvutingimuste juures ka kenasti viljuvad. Viljad meenutavad välimuselt ovaalseid apelsine, kuid on väga väikesed (läbimõõduga 2-3 cm). Toonilt on küpsed viljad kas kollased, oranžid või punakad, kujult on levinud peamiselt kaks vormi – ümar või ovaalne. Seega meenutavad nad kujult väiksemat sorti ploome.

Seotud tooted