0 eset ostukorvis
  • Ostukorvis ei ole tooteid

Pood

Muskaatkõrvits

2.40  / kg

Muskuskõrvits on kõige magusamate viljadega talikõrvits. Oranžikaskollane viljaliha on meeldivalt aromaatne, lõhnates kergelt muskuse järele.

Muskaat ehk muskuskõrvits – on saanud oma nime muskaatpähklit meenutava magusa maitse järgi ning seda saab kasvatada ka ideaalselt meie Eestimaa tingimustes. Muskaatkõrvitsa koore värvus võib varieeruda ilusast kuldsest oranžist rohekaskirju ja hallini, kuid muskaatkõrvitsa viljaliha on tavaliselt eriti kollase või oranži värvusega, ilma kiududeta ja magus. Mõni sort on kohe nii magus, et sobib toorena porgandi ja varsselleri kõrvale tervislikuks ampsuks. Kuju on kõrvitsa kuju ideaalilähedane.
Vitamiinide, mineraalide ja fütotoitainete (α- ja β-karoteen) poolest rikas muskaatkõrvits on tõeline delikatess. Küllap sellepärast on ta endale ümber kasvatanud märkimisväärselt tugeva kesta, mis võib algajale kõrvitsakoorijale päris suurt meelehärmi valmistada. Aga ei tasu end sellest heidutada lasta. Eriti kui kookospiim on juba ära ostetud, pole midagi paremat kreemjast siidisest kõrvitsapüreest, mis külmal sombusel sügispäeval mõnusalt soojendab ja suvest unistama paneb.

Päritoluriik: Eesti

Tootekood: 30540000 Kategooria: Sildid: ,